dinsdag 24 mei 2011 10:46
Laatst hoorde ik dat veel mensen als ze het woord Hanze horen een beetje misselijk worden. En dat word ik ook. Onmiddellijk zie ik een winkelcentrum of parkeergarage voor me met de naam Hanzehof. Of er doemt een braderie op waar mensen in middeleeuwse kledij iets ambachtelijks staan te doen. Gek eigenlijk, want Hanze is niets anders dan een samenwerking tussen steden op het gebied van handel en cultuur.
Een heel eenvoudig idee dus. Misschien is dat iets dat nu nog steeds heel erg goed zou kunnen werken. Dus zouden we dat niet weer eens opnieuw in gang moeten gaan zetten? Het zou zo maar eens een Oostelijke Randstad kunnen worden.
Gewoon vanuit het idee ‘samen sterk’ mooie dingen gaan maken met elkaar. Naar beneden met die onzichtbare stadswallen. In het DNA van Hanzesteden zit altijd nog die herinnering aan de vrienden van vroeger en dat zet ze apart van een willekeurige stad als Eindhoven. Dus iedereen in Zwolle, Deventer, Arnhem, Zutphen, Kampen (en op termijn andere Hanzesteden): zullen we eens gaan bekijken hoe we alles en iedereen in deze steden weer met elkaar zouden kunnen verbinden?
Op een eigentijdse manier, zonder klederdrachten (!) en waarbij aandacht voor daadwerkelijk en echt contact centraal staat?
Inmiddels is deze manier van kijken en werken door de stad Zwolle omarmd en is daar een letterlijk voorbeeldige samenwerking (met het theater, het ROC en andere organisaties) aan het ontstaan die op vergelijkbare manier zou kunnen worden overgenomen daar Arnhem.
Kijk even op Hanzeplaatsen© op www.hanzeplaatsen.nl. Het is nog niet af en dat is met opzet. Daarmee is er ook voor jou ruimte vrij gehouden (zie beursvloer, ‘reclameblokken en wedstrijden op website).
Geïnteresseerd neem contact op met Wilma Bulhof: bulhofw@xs4all.nl, contactpersoon voor Hanzeplaatsen Arnhem.
Arnhem aan Zee ondersteunen?
0 Reacties